Výmenný pobyt žiakov našej školy v anglickom meste Ilfracombe

AdminNovinky

bol jedinečným zážitkom, na ktorý určite nikdy nezabudneme. Naše dni boli naplnené zaujímavými aktivitami a plnili sme si sny o cestovaní, objavovaní nových miest a kultúr.

Prvý deň sme po príchode navštívili mystické Tunnels Beaches a potom sme sa ubytovali u našich hostiteľských rodín. Druhý deň sme mali doobedňajšie vyučovanie v anglickom jazyku a poobede sme sa vybrali na prechádzku po národnom parku Exmoor, kde sme obdivovali úchvatný výhľad na more. Bohužiaľ sa nám pokazil autobus, a tak sme niekoľko nasledujúcich dní museli peši dochádzať do školy, no aj vďaka tomu sme sa stali ešte bližšími so svojimi spolužiakmi.

V stredu ráno sme mali vyučovanie spoločne so španielskymi žiakmi a poobede sme si urobili prechádzku po historickom meste Ilfracombe. Vo štvrtok sme sa vybrali na celodenný výlet, kde sme navštívili hrad Kráľa Artuša, a potom sme mali možnosť vydať sa na nákupnú prechádzku po meste Barnstaple. Naším posledným dňom nielen v škole, ale aj v meste Ilfracombe, bol piatok, no ešte sme sa stihli vybrať do kúzelného mestečka Clovelly.

V sobotu sme už skoro ráno vyrážali do mesta Londýn, kde sme strávili celý deň prehliadkou tohto nádherného mesta. Navštívili sme rôzne atrakcie, ako napríklad London Eye, Big Ben, Buckinghamský palác, Tower of London, a dokonca sme preplávali popod slávny Tower Bridge. Mali sme aj čas na voľno a mohli sme si pozrieť ďalšie zaujímavosti Londýna, ako napríklad čínsku štvrť alebo Národnú galériu.

Celý výlet bol pre nás neuveriteľným zážitkom a budeme si ho navždy pamätať. Získali sme nové skúsenosti, spoznali nových ľudí a stretli sa so zvykmi a kultúrou inej krajiny. Ďakujeme

Veronika Demeterová, 4.C