Prečo študovať u nás

Gymnázium sv. Moniky - prvý krok na ceste za svojim snom.
Pozri si všetky dôvody
Vyrátaj si sám

Čo hovoria čísla?

0%
študentov zvládne maturitu
0%
absolventov sa hlási na VŠ
0%
absolventov, ktorí sa hlásia na VŠ, sú prijatí
Prečo ísť práve k nám?

Pozri si jasné dôvody

Všeobecný prehľad

Nech je tvoja vysnívaná univerzita akákoľvek, získaš možnosť tam študovať. Pokračuj na univerzity na Slovensku aj v zahraničí.

Až 6 cudzích jazykov

Okrem angličtiny môžeš zvoliť nemčinu, francúzštinu, taliančinu, španielčinu a ruštinu a dohovoriť sa kdekoľvek na svete.

K maturite bez obáv

Pri maturitách máme dlhodobo skoro 100 % úspešnosť. Naučíme ťa všetko preto, aby ťa to nezastavilo v ceste za tvojimi snami.

Duchovný rast

Staviame na otvorenosti, viere, láske a slobode. Na škole panuje rodinná atmosféra, vzájomný rešpekt a podpora.

Posúvaj sa

Okrem vedomostí získaš priestor pre osobnostný a duchovný rozvoj. Poznáš sám seba, ujasníš si svoje hodnoty a rozvinieš rešpekt k ostatným.

Bezpečné prostredie

Robíme všetko pre to, aby si sa u nás cítil bezpečne – šikanovanie ani diskriminácia na školu nepatria. A keď sa nejaké problémy objavia, hneď ich vyriešime.

Ústretový prístup

Učitelia sú féroví a vyjdú ti v ústrety – kohokoľvek na škole môžeš požiadať o pomoc.

Podpora v rozvoji

Či už riešiš osobné záležitosti, budúcu kariéru, alebo sa len potrebuješ porozprávať, môžeš sa obrátiť na školského psychológa alebo školského kaplána. Vždy tu pre teba budeme.

Jedinečné zážitky

Môžeš sa tešiť na bohatý spoločenský život – organizujeme najrôznejšie akcie a výlety, z ktorých si odnesieš skvelé zážitky a priateľstvá na celý život.

Tvoj názor je dôležitý

Dáme ti dostatok priestoru ovplyvňovať život na škole. Náš školský parlament sa schádza pravidelne a spoločne môžete meniť školu aj svet.

Zahraničné pobyty

Snívaš o štúdiu v zahraničí? Choď na Erasmus+, jazykový pobyt alebo ročné štúdium v USA, zaži cudzie kultúry a spoznaj nových priateľov.

Súťaže a olympiády

Chceš predviesť svoje znalosti? Príležitosť ti poskytnú rôzne olympiády a súťaže, na ktorých naši žiaci pravidelne oslavujú úspechy.

Vstup do diskusie

V Akademii veľkých diel môžeš skúmať myšlienky veľkých filozofov a hľadať odpovede na otázky – Kto som? Kam patrím? Kam smerujem a čo chcem v živote robiť?

Prekonaj výzvy

DofE je medzinárodný projekt, v ktorom môžeš rozvíjať svoje zručnosti, pracovať na fyzičke a meniť životy druhých k lepšiemu. Je to skúsenosť, ktorá zmení aj tvoj život a navyše sa ti bude hodiť pre budúce štúdium aj kariéru.

Príjemná atmosféra

Odpočiň si v oddychovej zóne, zahraj si s kamarátmi futbal alebo sa zapoj do niektorého z mnohých krúžkov, ako je plávanie, spev alebo programovanie. Naša škola nie je len o učení, ale hlavne o ľuďoch.

Dobrovoľníctvo

Zapoj sa do rôznych sociálno-humanitných aktivít, ako je adopcia na diaľku alebo podpora detí zo sociálne slabších rodín.
Názory absolventov

Čo si myslí o našom gymnáziu?

Image

Mgr. Patrícia Reichlová

Senior Strategist v reklamnej agentúre JANDL

"Stretla som tu učiteľov, pre ktorých je práca poslaním. Na hodinách som si užila nekonečné diskusie aj srandičky. Odniesla som si kopec zážitkov so spolužiakmi a spomienky na tradičné školské podujatia. "
Image

Mgr. Vladimír Tomek

hovorca mesta Prešov

"Naše gymnázium mi vďaka šikovným pedagógom poskytlo vynikajúce podmienky pre vzdelávanie. Zároveň som tu stretol nových priateľov, s ktorými sme dodnes v kontakte. S odstupom času vnímam ako veľký benefit aj hodnotové nastavenie školy. "
Image

Ing. Zuzana Varhoľová

projektová manažérka

"Škola mi dala kvalitne vzdelanie v duchu kresťanskej viery, priateľov, ktorí sú súčasťou môjho života dodnes a aj bonus navyše. Z mojej story sa stala love story. Spoločné hodnoty, chuť na sebe pracovať a ochota vyjsť zo svojej komfortnej zóny sú základom už našej life story, ktorú zdieľame s našimi troma deťmi."
Image

Mgr. Martin Husovský

umelec na voľnej nohe, skladateľ

"Ako hovorí moja známa, divadlo netvorí budova, ale ľudia. Tak to bolo a bude aj pre mňa vo vzťahu ku Gymnáziu sv. Moniky. Našiel som tam mnoho priateľov na celý život, nielen medzi spolužiakmi. A konečne pocit pochopenia a prijatia s rešpektom voči individualite človeka."
Image

Janais (Jana Kothajová-Dzurišová)

speváčka a skladateľka

"Gymnázium sv. Moniky mi bolo ako študentke tým najlepším zázemím a to po pedagogickej aj po ľudskej stránke. Túto školu som si vybrala najmä kvôli francúzštine, no škola mi nedala “len” vzdelanie, dala mi pocit, že niekam patrím, že ma tu majú radi."
Image

Mgr. Ján Kocúrko, MBA

Spojena škola sv. Košických mučeníkov, školský kaplán

"Vo vďačnosti spomínam na kolektív pedagógov, ale aj nepedagogických zamestnancov. Práve silné spoločenstvo študentov a kolektívu zamestnancov bolo pre mňa natoľko inšpiratívne, že v súčasnosti sa snažím prispievať mojou službou na škole, aby rovnakú skúsenosť mali moji študenti."
Image

doc. RNDr. Ján Kaňuk PhD.

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Prírodovedecká fakulta, Ústav geografie

"Počas môjho štúdia na gymnáziu som veľmi oceňoval dobre fungujúcou komunikáciou medzi profesormi a študentmi. Z môjho pohľadu spočíva atraktívnosť tejto školy práve v tom, že prepája kvalitné vzdelanie s možnosťou slobodného rozvoja myslenia v duchu filozofie inšpirovanej sv. Monikou. "
Image

Mgr. Viktória Lancošová, PhD.

Rádio Melody Jemné, moderátorka

"Miesto, kde som spoznala úžasných ľudí a pedagógov. Miesto, ktoré má „vychovalo“ a dalo mi zdravý základ pre život a miesto, kam sa aj teraz veľmi rada vraciam, lebo v ňom cítim pokoj."
Image

Miloš Harajda

producent, PR agent, publicista

"Štyri roky na Gymnáziu sv.Moniky mi dali do dospelého života najmä hlboké priateľstvá, ktoré už stihol preveriť čas aj zemepisná šírka. Najviac si cením jazykovú výbavu, ktorú mi naše gymnázium poskytlo a svoje vedomosti opakovane používam v praxi."
  Naši partneri

  Na koho sa môžeme spoľahnúť

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

   Urob prvý krok na ceste za svojím snom

   Teraz už poznáš všetky dôvody, rozhodnúť sa môžeš ešte dnes.
   Ktorý odbor je pre teba?