Zisti viac o našej škole

30 rokov Gymnázia sv. Moniky

Podkastové návraty

PODCAST: Rozhovor so sr. Petrou Evou Sičakovou

Vypočujte si rozhovor s bývalou zástupkyňou našej riaditeľky, sestrou Petrou Sičákovou, ktorá pred 30 rokmi stála pri rozbiehaní našej školy po boku zakladateľky PhDr. Anny Hermanovskej. Dnes jednou z generálnych radkýň Kongregácie Sestier služobníc Nepoškvrnenej Panny Márie, do ktorej patrí.
Učila i v štátnom školstve a hovorí, že modlitba našej škole dodávala akúsi chuť. Ako spomína na svoj čas na Gymnáziu sv. Moniky? Zhováral sa Damián Dzurovčin z 1.BA, člen redakcie školského časopisu Enter.

PODCAST: Ako Anna Hermanovská z krabičky kriedy založila školu

Vypočujte si podcast so zakladateľkou a prvou riaditeľkou Gymnázia sv. Moniky, PhDr. Annou Hermanovskou:

Dozviete sa, kde sa vzala myšlienka vytvoriť novú školu, čo všetko ten proces obnášal, ako vyberala učiteľov a učiteľky, prečo je patrónkou školy práve svätá Monika, prečo je dodnes vo vestibule ten trochu iný kríž a mnoho ďalšieho, čo sa udialo medzi rokmi 1968 až 1997. Podcastom vás bude sprevádzať šéfredaktor školského časopisu ENTER Peter Haľko z 5.BA.

PODCAST: Pavol Petrovský: Cieľom sú vzdelaní, morálni a tolerantní absolventi

Náš pán riaditeľ RNDr. Pavol Petrovský pracuje v školstve už 28 rokov. Po absolvovaní Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach začal pôsobiť na Gymnáziu sv. Moniky. Rodený Stropkovčan je dnes jeho dlhoročným riaditeľom. Ako spomína na svoje študentské roky, čím ho oslovila matematika a chémia, aké sú výhody a nevýhody riaditeľovania, aké sú najväčšie problémy nášho školstva, ako by mal vyzerať absolvent našej školy a ešte o mnoho viac sa dozviete v tomto podcaste.

S doktorom Petrovským sa zhováral redaktor časopisu ENTER Viliam Dominik Ďuraš z IV.BA. O technické zabezpečenie sa postarali Šimon Bartoš a Adam Chovanec z IV.BA.

Trochu fotohistórie

Škola v súčasnosti

Sme školou pre ambicióznych žiakov, ktorí sa chcú učiť, rozvíjať a posúvať sa. Naša škola je otvorená pre uchádzačov, ktorých štúdium baví a sú pripravení venovať mu viac času. Plánujú študovať na univerzite a chcú zmeniť svoj život k lepšiemu. Sú v súlade s hodnotami školy a chcú sa rozvíjať nielen vedomostne, ale aj osobnostne, či už pochádzajú z kresťanského prostredia alebo nie.

Všetci, ktorí sa hlásia na gymnázium, vedia, že poskytuje kvalitné vzdelanie v bezpečnom prostredí a veľký priestor na rozvoj. Vďaka dôrazu na výučbu cudzích jazykov sú naši absolventi pripravení na vysokoškolské štúdium nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Gymnázium svätej Moniky je zárukou kvality a miestom, kde každý môže byť sám sebou a nasledovať svoje sny.

Nasleduj svoje sny na Gymnáziu sv. Moniky

Nech je tvoja vysnívaná univerzita akákoľvek, získaš možnosť tam študovať.