Image
Všeobecné gymnázium

4 - ročné štúdium

Fascinuje ťa okolitý svet a chceš sa o ňom dozvedieť čo najviac? Máš vysnívanú univerzitu, alebo zatiaľ nemáš jasno, čím chceš vlastne byť? V tom prípade je gymnázium jasná voľba! Získaš široké znalosti z  humanitných, prírodných i technických vied. Okrem vedomostí sa naučíš pracovať sám na sebe, rozvíjať svoje zručnosti a stať sa tým, kým chceš. Je to na tebe – urob prvý krok na ceste za svojimi snami a zaisti si dokonalý základ pre svoje budúce štúdium aj kariéru na Gymnáziu sv. Moniky.
Informácie o prijímačkách
Pozri sa na učebný plán

Kód a názov odboru
7902 J - gymnázium

Poskytnutý stupeň vzdelania
Úplné stredné (všeobecné) vzdelávanie s maturitou (gymnázium)

Doklady o dosiahnutom vzdelaní
Vysvedčenie o maturitnej skúške

Dĺžka štúdia
4 roky

Počet prijímaných žiakov
90

Jasné dôvody

Prečo ísť práve k nám?

Kvalitný všeobecný prehľad

So všeobecným prehľadom zvládneš prijímačky a štúdium na vysnívanej vysokej škole. Navyše budeš flexibilný na trhu práce.

Duchovný rast

Môžeš rásť aj duchovne – čakajú ťa hodiny náboženstva, pravidelné omše alebo duchovné obnovy.

Zvoľ si, čo ťa baví

V štvrtom ročníku dostaneš viac hodín na obľúbené predmety. To ti uľahčí nielen prípravu na maturitu, ale aj profiláciu na vysokú.

Rozvíjaj svoju osobnosť

Okrem vedomostí sa posunieš aj ako osobnosť. Zlepšíš sa v argumentácii, kritickom myslení, prezentovaní a bez obáv zvládneš vyjadriť svoj názor.

Uplatnenie hneď po škole

S maturitou a znalosťou jazykov nájdeš uplatnenie hneď po škole – napríklad v administratíve, cestovnej agentúre alebo v prekladateľskej firme.

Dva cudzie jazyky

Budeš ovládať dva cudzie jazyky. Okrem angličtiny si môžeš vybrať z nemčiny, španielčiny, taliančiny, francúzštiny alebo ruštiny.
Aké budeš mať uplatnenie?

Kam po štúdiu?

Skvele ťa pripravíme na prijímačky aj štúdium na akejkoľvek vysokej škole kdekoľvek na svete. So všeobecným prehľadom bude len na tebe, kam sa po maturite vydáš. Láka ťa medicína, technika, právo či jazyky? Alebo si chceš dať od štúdia pauzu a poznávať svet? Máš to vo svojich rukách, možností je nespočetné množstvo.

V treťom ročníku ťa čaká písanie seminárnej práce – rozšíriš si obzory a naučíš sa vyhľadávať a spracovávať informácie. Na vysokej škole tieto skúsenosti rozhodne oceníš.

Aké budeš mať uplatnenie?

Kam po štúdiu?

Skvele ťa pripravíme na prijímačky aj štúdium na akékoľvek vysoké kdekoľvek na svete. so všeobecným prehľadom bude len na tebe, kam sa po maturite vydáš. Láka ťa medicína, technika, právo či jazyky? Alebo si chceš dať od štúdia pauzu a poznávať svet? Máš to vo svojich rukách, možnosťou je nespočetné množstvo. V tretiaku ťa čaká písanie seminárnej práce – rozšíriš si obzory a naučíš sa vyhľadávať a spracovávať informácie. Na vysokej tejto skúsenosti rozhodne oceníš.
Na akú vysokú školu idú absolventi 4 - ročného štúdia

Kde študujú naši absolventi 2021?

Pedagogika
11 študentov
Zdravotnícke odbory
10 študentov
Psychológia
9 študentov
Marketing, manažment, politológia apod.
6 študentov
Cudzie jazyky
3 študenti
Informatika
3 študenti
Šport
2 študenti
Vojenská a policajná akadémia
1 študent
Medicína
10 študentov
Ekonómia
10 študentov
Prírodné vedy
7 študentov
Právo
5 študentov
Technické smery a architektúra
3 študenti
Farmácia
2 študenti
Umelecké smery
1 študent
Názory absolventov

Čo si myslí o našom gymnáziu?

Image

Mgr. Patrícia Reichlová

Senior Strategist v reklamnej agentúre JANDL

"Stretla som tu učiteľov, pre ktorých je práca poslaním. Na hodinách som si užila nekonečné diskusie aj srandičky. Odniesla som si kopec zážitkov so spolužiakmi a spomienky na tradičné školské podujatia. "
Image

Mgr. Vladimír Tomek

hovorca mesta Prešov

"Naše gymnázium mi vďaka šikovným pedagógom poskytlo vynikajúce podmienky pre vzdelávanie. Zároveň som tu stretol nových priateľov, s ktorými sme dodnes v kontakte. S odstupom času vnímam ako veľký benefit aj hodnotové nastavenie školy. "
Image

Ing. Zuzana Varhoľová

projektová manažérka

"Škola mi dala kvalitne vzdelanie v duchu kresťanskej viery, priateľov, ktorí sú súčasťou môjho života dodnes a aj bonus navyše. Z mojej story sa stala love story. Spoločné hodnoty, chuť na sebe pracovať a ochota vyjsť zo svojej komfortnej zóny sú základom už našej life story, ktorú zdieľame s našimi troma deťmi."
Image

Mgr. Martin Husovský

umelec na voľnej nohe, skladateľ

"Ako hovorí moja známa, divadlo netvorí budova, ale ľudia. Tak to bolo a bude aj pre mňa vo vzťahu ku Gymnáziu sv. Moniky. Našiel som tam mnoho priateľov na celý život, nielen medzi spolužiakmi. A konečne pocit pochopenia a prijatia s rešpektom voči individualite človeka."
Image

Janais (Jana Kothajová-Dzurišová)

speváčka a skladateľka

"Gymnázium sv. Moniky mi bolo ako študentke tým najlepším zázemím a to po pedagogickej aj po ľudskej stránke. Túto školu som si vybrala najmä kvôli francúzštine, no škola mi nedala “len” vzdelanie, dala mi pocit, že niekam patrím, že ma tu majú radi."
Image

Mgr. Ján Kocúrko, MBA

Spojena škola sv. Košických mučeníkov, školský kaplán

"Vo vďačnosti spomínam na kolektív pedagógov, ale aj nepedagogických zamestnancov. Práve silné spoločenstvo študentov a kolektívu zamestnancov bolo pre mňa natoľko inšpiratívne, že v súčasnosti sa snažím prispievať mojou službou na škole, aby rovnakú skúsenosť mali moji študenti."
Image

doc. RNDr. Ján Kaňuk PhD.

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Prírodovedecká fakulta, Ústav geografie

"Počas môjho štúdia na gymnáziu som veľmi oceňoval dobre fungujúcou komunikáciou medzi profesormi a študentmi. Z môjho pohľadu spočíva atraktívnosť tejto školy práve v tom, že prepája kvalitné vzdelanie s možnosťou slobodného rozvoja myslenia v duchu filozofie inšpirovanej sv. Monikou. "
Image

Mgr. Viktória Lancošová, PhD.

Rádio Melody Jemné, moderátorka

"Miesto, kde som spoznala úžasných ľudí a pedagógov. Miesto, ktoré má „vychovalo“ a dalo mi zdravý základ pre život a miesto, kam sa aj teraz veľmi rada vraciam, lebo v ňom cítim pokoj."
Image

Miloš Harajda

producent, PR agent, publicista

"Štyri roky na Gymnáziu sv.Moniky mi dali do dospelého života najmä hlboké priateľstvá, ktoré už stihol preveriť čas aj zemepisná šírka. Najviac si cením jazykovú výbavu, ktorú mi naše gymnázium poskytlo a svoje vedomosti opakovane používam v praxi."

    Je 4 ročné štúdium pre teba?

    Nech je tvoja vysnívaná univerzita akákoľvek, získaš možnosť tam študovať.
    Pozri sa, ako na prijímačky