Medzinárodná MATEMATICKÁ súťaž NÁBOJ

Ďakujeme našim úspešným matematikom za reprezentáciu školy na súťaži NÁBOJ 2024, ktorá sa konala 22.4.2024 súčasne v 12 krajinách – Česko, Estónsko, Irán, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Spojené kráľovstvo, Srbsko, Švajčiarsko. Na Slovensku sa súťažilo v Bratislave a Košiciach, v každej kategórii 65 tímov. Tejto súťaže sa zúčastňujeme každoročne a v tomto roku sa podarilo nášmu seniorskému tímu dosiahnuť historicky najlepší výsledok v náročnej konkurencii aj gymnázií so zameraním na matematiku. Našu školu reprezentovali:

Seniori – Patrik Barnišin 3.A, Miriam Halasová 4.A, Michal Iľkovič 4.BA, Alexandra Kačmárová 4.A, Matúš Sedlár 5.BA – z Košíc si odniesli výborné 2.miesto, pričom ich počet bodov znamenal v celoslovenskom poradí 4.miesto a v medzinárodnom 34.miesto zo 602 tímov

Seniori – Marc Bafalluy Gesti 4.A, Gregor Muranský 5.BA, Jakub Pekľanský 4.BA, Damián Piroh 5.BA, Vlastimil Marek Urda 3.C (46.)

Juniori – Dominik Ballon 2.C, Dominika Čemová 1.A, Mária Dobranská 2.A, , Pavol Koštialik 1.C, Šimon Mikolaj 2.C (35.)

Juniori – Michael Harvilko 2.B, Jakub Marcin 1.BA, Samuel Šarišský 2.C, Šarlota Tomková 1.A, Šimon Štefan Vraník 1.BA (40.)

Všetky výsledky nájdete na https://math.naboj.org/sk/sk/results/category/senior/country/sk/?

Ďakujeme zvlášť maturantom Miriam Halasová, Alexandra Kačmárová, Matúš Sedlár, Marc Bafalluy Gesti, ktorí nás reprezentovali v rôznych matematických súťažiach počas celého svojho stredoškolského štúdia a pre ktorých to bola posledná súťaž za Gymnázium sv.Moniky.