Viechtach 2024

V dňoch 17. – 22. marca 2024 sme navštívili našu partnerskú školu Dominicus-von-Linprum-Gymnasium Viechtach v Nemecku.

Návštevy sa zúčastnilo 20 žiakov našej školy, ktorí si svoje dojmy a zážitky utvárali počnúc ubytovaním a rozvíjaním svojich jazykových zručností v hostiteľských rodinách, rôznymi vzdelávacími aktivitami na pôde samotnej školy a mimo nej, návštevou neďalekého národného parku Bavorský les a končiac prehliadkou mesta Regensburg.

V polovici apríla budeme pre zmenu hostiť my našich nemeckých partnerov, na čo sa už teraz tešíme a pripravujeme. Ďalším z mnohých vyvrcholení celej tejto aktivity bude nepochybne pripravovaný študijný pobyt pre niektorého z našich žiakov na uvedenej škole.