MICC v Poľsku

GsM, ako jediná škola zo Slovenka, sa už druhýkrát zúčastnilo Model International Criminal Court (MICC). Žiačky, žiaci a pedagogický dozor sa 10. – 17. 9. pridali k projektu zameranému na spoznanie dôležitosti ľudských práv v medzinárodnom kontexte. Tentokrát sa stretnutie konalo v Krzyzowej v Poľsku.

Dobré odozvy účastníkov minulej akcie v Chorvátsku presvedčili našich študentov znovu sa zapojiť a riešiť prípady ľudsko-právnych zločinov pod vedením skúsených trénerov. Každý z dvanástich účastníkov bol pridelený do medzinárodného tímu spolu so žiakmi z Nemecka, Poľska a Malty. Počas celého týždňa sa  dvanásti študenti a študentky zlepšovali v komunikácii v anglickom jazyku, asertívnej komunikácii a vytváraní vhodných a nepriestrelných argumentov.

Oboznámiť sa mohli aj s povolaním prokurátora, obhajcu, sudcu či žurnalistu. Sprievodným no veľmi podstatným a obohacujúcim programom boli aj diskusie, počas ktorých sa prezentovali názory všetkých zúčastnených. Súčasťou programu bolo aj spoznávanie mesta Wroclav a Swidnica. Z tohto podujatia si odnášame množstvo skúseností a nových medzinárodných priateľstiev.