Juniáles 2023

laluboNovinky

Naša školská záhrada sa v predposledný deň školského roka opäť naplnila študentmi, absolventmi a učiteľmi, ktorí sa stretli, aby sa porozprávali, zabavili a spoločne podporili talentovaných umelcov našej školy.

Členovia školského parlamentu pripravili občerstvenie v podobe limonády, kofoly a hot-dogov.

Pred 15-tou začali prichádzať prví študenti a postupne zapĺňali lavičky a deky v záhrade. Prvé vystúpenie v prevedení Peťa Dlugoša s jeho kamarátmi odštartovalo bohatý program pripravený pre tento rok. Predviedli sa nám mnohí individuálni hudobníci, študentské kapely, ale aj zoskupenia zložené z učiteľov a študentov školy. Hádam najväčším prekvapením bolo hudobné vystúpenie nášho španielskeho učiteľa Javiera Bafalluy Gestiho so žiačkami z 3.A triedy, pri ktorom si mnohí z nás vytiahli svoje mobily a s úsmevom si toto nezabudnuteľné číslo nahrávali.

O zábavu sa tiež postarala už ostrieľaná moderátorská dvojica v prevedení Daniela Dzurovčina a Šimona Gladiša, ktorí nielen uvádzali našich umelcov, ale pri každom vstupe priniesli aj vtipy z ich vlastnej dielne, ale aj dielne publika.

Celé podujatie sme  ukončili spoločnými tancami. Domov sme odchádzali so skvelým pocitom.

Jedna zo žiačok 1.BA zhrnula svoje pocity takto: ,,Juniáles som zažila tento rok prvýkrát a musím povedať, že som si ho veľmi užila. Som rada, že škola (školský parlament) organizuje tieto akcie, kde sa môžeme stretnúť a zmysluplne využiť svoj voľný čas.“ Myslím, že mnohí z nás sa s jej názorom stotožnia.