Opäť patríme k najlepším

Celoslovenské kolo olympiády v španielskom jazyku je určite pre našu školu jedno z najúspešnejších podujatí. A my sa samozrejme tomu tešíme, lebo máme medzi sebou žiakov, ktorí žijú život plný nadšenia pre tento „románsko – romantický jazyk“. Jedným z nich je Adam Marcin, žiak V.BA triedy, ktorý vo svojej kategórii C získal 1.miesto a odniesol si krásny darček v podobe týždňového jazykového kurzu v španielskej Malage. Nádherné 2.miesto v kategórii B získala usilovná študentka 4.BA triedy Lorin Amir, ktorá si taktiež odniesla hodnotné ceny. Oceňovanie prebehlo v Mirbachovom paláci v Bratislave za účasti veľvyslankyne Španielska, veľvyslanca Kuby a poradcu veľvyslanca Mexika v Rakúsku.

Našim víťazom teda blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a za to, že „sen“, o ktorom sme snívali, sa stal novou skutočnosťou. Znova sa raz ukázalo, že na Monike sa oplatí byť, že na Monike sa oplatí študovať a že s Monikou sa dá aj vyhrávať!

Enhorabuena campeones!