Žiaci GsM postúpili na svetové finále RoboCup v Južnej Kórei

laluboNovinky

Žiaci Gymnázia sv. Moniky v Prešove dosiahli ďalší významný úspech v medzinárodnej robotickej súťaži RoboCup. Pod vedením Mgr. Ľubomíra Lazora zvíťazili v celoslovenskom kole súťaže a vybojovali si postup na svetové finále, ktoré sa uskutoční v Južnej Kórei.

Školu aj Slovensko reprezentuje tím v zložení Martin Bendík, Miriam Červenková, Filip Džuppa, Katarína Kovaliková a Maximilián Štupák. Ich úspešná cesta sa začala už minulý rok, keď na celoslovenskom kole v Bratislave získali 2. miesto v kategórii Tanec – On Stage. Následne na európskom kole v talianskom Bari obsadili v silnej medzinárodnej konkurencii výborné 2. miesto.

Svoju rastúcu formu potvrdili aj tento rok na celoslovenskom kole RoboCup v Nitre. V konkurencii tímov z celého Slovenska podali výborný výkon a suverénne zvíťazili. Vďaka tomu si zabezpečili účasť na svetovom šampionáte RoboCup 2026, ktorý sa bude konať od 30. júna do 6. júla 2026 v Južnej Kórei.

Víťaznému tímu srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na svetovom finále v Južnej Kórei.