Basketbalový maratón

Vedenie školy Novinky

V piatok 27.5.2022 podvečer bolo v priestoroch našej školy netradične rušno a veselo. Po dvojročnej vynútenej prestávke sa v telocvični školy opäť stretli žiaci, učitelia i absolventi, ktorých spája radosť a nadšenie z basketbalu. Tradičný basketbalový maratón

, ktorý trvá od piatkového večera (19:00) do sobotného rána (7:00), sa prvýkrát uskutočnil už v roku 2009. Po úvodných organizačných pokynoch a rozcvičke sme sledovali zápas chlapcov, ktorí v rokoch, keď boli ešte žiakmi Gymnázia svätej Moniky, reprezentovali školu na okresných i krajských majstrovstvách. Pokračovali sme zápasmi podľa rozpisu, pričom výsledné  dosiahnuté skóre 688:703 bolo jedno z najtesnejších v celej histórii turnaja. Polnočnú súťaž v streľbe spoza trojkového oblúka vyhrali minuloroční maturanti Dorotka Kolková a Stano Humeník. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a organizácii celej akcie, no predovšetkým účastníkom za pokojný priebeh, výbornú atmosféru a za kvalitné, obetavé výkony na palubovke počas zápasov.