A slovo bylo u Boha…

Vedenie školy Novinky, Úspechy žiakov

Piatok, 6. 5. 2022, si zapísala naša škola do svojej histórie ďalší úspech. V Humennom sa konalo krajské kolo recitačnej súťaže A Slovo bolo u Boha.
Ivana Koreňová a Alžbeta Motyková, obe žiačky IV. BA triedy, ktoré nás reprezentovali, pricestovali v skorých ranných hodinách  do Vranova nad Topľou, kde si dali raňajky a kávičku u pani učiteľky Harvilkovej a takto posilnené sa presunuli do Humenného. Organizátorom súťaže bola spojená škola sv. Cyrila a Metoda.
Po svätej omši otvoril súťaž školský kaplán a predsedníčka poroty. Naše dievčatá si z Humenného odniesli krásne umiestnenia. Ivana Koreňová sa v kategórii poézia umiestnila na 1. mieste a pripravuje sa na celoslovenské kolo v Bratislave. Alžbeta Motyková sa umiestnila v kategórii próza na 2. mieste.
Dievčatám srdečne blahoželáme a Ivane prajeme krásne chvíle na celoslovenskom kole. 🙂