Informácie o projektoch na Gymnáziu sv. Moniky

The Duke of Edinburgh’s International Award

Program DofE na Gymnáziu sv. Moniky

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie.

V roku 2013 sa do programu zapojilo viac ako milión mladých ľudí z viac ako 140 krajín sveta. Počas takmer 60-ročnej existencie DofE inšpiroval a zmenil životy viac ako ôsmim miliónom mladých ľudí na celom svete. DofE môže hrať kľúčovú rolu v rozvoji študentov mimo vyučovania prostredníctvom vytvárania príležitostí pre mládež na rozvíjanie ich zručností, zdravého životného štýlu, pomoci druhým a prostredníctvom zážitku z Dobrodružnej expedície. Za svoje úsilie sú študenti oceňovaní prestížnym certifikátom, ktorý má celosvetovú platnosť a hodnotu.

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu ráta s tým, že každý mladý človek má potenciál uspieť bez ohľadu na to, z akého prostredia vychádza. Mladí ľudia, ktorí sa zapoja do programu, sa stávajú sebaistejšími, cieľavedomejšími, rozvíjajú svoje zručnosti v oblastiach ako komunikácia, riešenie problémov a líderstvo.

Stránka Národnej kancelárie programu DofE na Slovensku: www.dofe.sk
Oficiálna stránka medzinárodnej Nadácie programu: www.intaward.org

Program na našej škole ponúkame od školského roku 2018/2019. Veríme, že jeho prostredníctvom získate ďalšiu inšpiráciu do svojho života, možnosť rozvíjať svoj talent a získať nové zážitky, prostredníctvom ktorých získate pocit zadosťučinenia.

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa DofE kontaktujte:

Ohlasy študentov Gymnázia sv. Moniky na DofE

"Do DofE som zapojená už druhý rok – teraz som na striebornej úrovni. Myslím si, že program je skvelý na budovanie a dosahovanie “odsúvaných” cieľov a túžob. DOFE mi ponúklo čas a priestor na ich dosiahnutie. Naučila som sa byť disciplinovanejšou. Uvedomila som si skutočnosť, že keď nebudem na sebe pracovať, uškodím a oklamem len samú seba.DofE by som odporučila každému človeku, v ktorom drieme nejaký talent (a to je každý;)) a je ochotný na sebe systematicky pracovať. Aj vy môžete uskutočniť úžasné veci, ktoré môžu neskôr zmeniť svet."

Kristína Kubicová, žiačka

"Keď som zistil, o čom vlastne tento program je a čo mi môže dať , neváhal som a hneď som sa prihlásil. Vďaka tomuto programu som sa začal venovať minimálne 1 činnosti, ku ktorej by som sa zrejme nikdy nedostal. Dofe ma k tomu ,,prinútilo" a snažím sa prostredníctvom tohto programu napredovať. Spoznal som o čom je pomoc v Charite, zlepšil som sa v cudzom jazyku a zlepšil som sa aj vo fyzickej kondícii prostredníctvom oblasti šport."

Dávid Eštvan, žiak

"Na DOFE mi imponuje fakt, že je stavaný individuálne pre každého žiaka. Nikto s nikým nesúťaží, nemusí zabehnúť maratón, aby bol super. Každý robí to, čo ho baví, stanoví si reálne merateľné ciele, na ktorých pracuje a krôčik po krôčiku sa blíži k ich dosiahnutiu.

Pri DOFE účastníci vychádzajú zo svojej komfortnej zóny a prekonávajú samého seba. DOFE rozvíja celú osobnosť – ide o akúsi kalokagatiu – pracujete na sebe v oblasti športu, talentu – individuálne, učíte sa pracovať v tíme – v rámci viacdňovej expedície, či pomáhať iným – v oblasti dobrovoľníctva. Ako bonus získa každý účastník prestížny medzinárodný certifikát, ktorý môže účastníkom pomôcť pri prijímacích pohovoroch na zahraničné univerzity či v pracovných pohovoroch."

Mgr. Alena Benčičová, koordinátorka

Staň sa súčasťou našich projektov

Urob prvý krok na ceste za svojim snom.