Včely prileteli konečne aj k nám.

Admin Novinky

V dňoch 17. až 21. októbra sme v rámci projektu Erasmus+ BEE IMPORTANT mali tú česť hostiť u nás žiakov z dvoch partnerských škôl – Gymnázium Jaroslava Vrchlického, Klatovy a Gymnázium a Obchodní akadémie, Orlová, příspěvková organizace.

Aj na základe doterajších ohlasov našich hostí môžeme bez akéhokoľvek preháňania konštatovať, že máme byť skutočne na čo hrdí. Na Slovensku sa hosťom jednoducho páčilo a niet sa veru čo čudovať. Súčasťou bohatého programu boli totiž nie len samotné včely na pôde Prešovskej univerzity. Žiačky našej školy oboznámili všetkých záujemcov s praktickým využitím včelích produktov v každodennom živote, nesmeli prirodzene chýbať ani Vysoké Tatry, no nepochybne zaujal aj Nestville park, Belianska jaskyňa či samotný Prešov.

Po štyroch intenzívnych dňoch sme s určitosťou vedeli, že sa nelúčime nadlho. Dovolíme si preto v tej súvislosti poďakovať sa všetkým, ktorí sa pričinili o maximálne vydarený priebeh a úspech spomínanej mobility u nás a už teraz sa tešíme na marcové veľké finále nášho projektu v Nemecku.