Turnaj v piškvorkách

Admin Novinky

V pondelok 14.11 sa na Gymnáziu svätej Moniky uskutočnil pišqworkovy turnaj žiakov základných škôl.

Podujatie začala o 8:30 v učebni č.29. Žiaci boli oboznámení s pravidlami hry úvodnou prezentáciou, po ktorej sa začal turnaj. Atmosféra bola napätá, všetky tímy sa plne sústredili na hru a snažili sa zo všetkých síl o výhru. Zúčastnilo sa 10 tímov po 3 hráčov.

V Prešove sú pIšQworky veľmi obľúbené a hráči od svojho príchodu nedočkavo čakali začiatok súťaže. Ihneď po úvodnej prezentácii sa nebojácne vrhli vykrížkovať si svoj úspech. Nie každý bol však potešený. Medzi hráčmi sa našli aj skúsení jedinci, ktorí mali nad svojimi rovesníkmi určitú prevahu a skupinové kolá sa aj napriek veľkému počtu tímov odohrali veľmi rýchlo.

Po krátkom rozlúčení s nepostupujúcimi mohla začať ďalšia fáza turnaja. Tu sme spoznali, kto to s postupom do krajského kola myslí naozaj vážne a kto toľko nie. Po vyrovnanejších partiách svoju cestu k úspechu našli 4 tímy – Baranidlo,Bubáci,Albert Einstein 2. a Rýchlosť.  Nakoniec sa výhercom stal tím Baranidlo.

1. místo Baranidlo (Gymnázium J. A. Raymana, Prešov) ve složení: Sebastián Mačura, Branislav Rogoň, Richard Prikler
2. místo Albert Einstein II. (Cirk. ZŠ s MŠ bl. bisku, Prešov) ve složení: Anita Feková, Samuel Sekera Mikluš, Jozef Kuchár
3. místo Rýchlosť, sila, múdrosť (Gymnázium J. A. Raymana, Prešov) ve složení: Samuel Šimko, Peter Šichula, Tomáš Perečínsky

Viac informácii tu.