Máme víťazov celoslovenského kola Olympiády v španielskom jazyku.

Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave sa dňa 19.-20. marca 2023 stretli víťazi krajských kôl Olympiády v španielskom jazyku, aby prezentovali svoje vedomosti a zručnosti na celoslovenskej úrovni. Našu školu reprezentovali až traja žiaci, keďže súťaž je členená na 4 kategórie (A, B, C, D) a v krajskom kole sme ovládli až 3 zo 4 kategórií.
V silnej konkurencii jednotlivých víťazov krajských kôl sme v kategórii B vyhrali 1.miesto. O tento úspech sa zaslúžil Adam Marcin (B) zo 4.BA triedy. Kategóriu C taktiež úplne ovládla Ester Mesárošová zo 4.C triedy a zaslúžila si 1.miesto. Krásne 6.miesto v kategórii A vybojovala Lorin Amir z 3.BA triedy.
Veľkým prekvapením bola prítomnosť veľvyslankyne Španielskeho kráľovstva na Slovensku Lorey Arribalzaga, ktorá sa zúčastnila odovzdávania cien. Našimi žiakmi a ich úspechmi bola veľmi očarená, keďže sme sa stali najúspešnejšou a najviac oceňovanou školou v histórii tejto olympiády a sľúbila, že v najbližších mesiacoch navštívi našu školu. Na jej návštevu sa tešíme a všetkým oceneným blahoželáme!
ENHORABUENA CAMPEONES!