Koleda 2022

Admin Novinky

Po covidovej prestávke sa na gymnáziu sv. Moniky obnovila dlhoročná tradícia s názvom Koleda, na ktorú sa celý rok tešia všetci študenti. Dlho očakavaný basketbalový zápas v hádzanárskej hale nesklamal a naplnil všetky očakávania.

Hre v hale predchádzala séria zápasov od novembra, kedy medzi sebou súperili chlapčenské aj dievčenské družstvá jednotlivých tried. Hodiny telesnej výchovy boli zrazu plné napätia, adrenalínu, radosti alebo na druhej strane sklamania a smútku.

Do finále v deň koledy postúpili chlapčenské družstvá 4.B a 3.B triedy. Tesne za nimi sa na 3. mieste umiestnila trieda 4.A.

Pozrieť a zaspomínať si prišli aj bývalí študenti. O zábavu sa postarali talentovaní moderátori z 5.BA Lukáš Kočerha a Alžbeta Motyková, ktorí nás sprevádzali celým programom.

Počas prestávok publikum zaujali končiace ročníky, ktoré predviedli tance zo stužkových slávností.Halu zaplnila príjemná rodinná atmosféra a súťažiace triedy dostali množstvo podpory od svojich spolužiakov a kamarátov.

Do zápasu dali obidve triedy všetky svoje sily, ale aj napriek excelentným výkonom oboch tímov víťaz mohol byť len jeden. Hoci tretiaci začali úspešne, štvrtáci sa nevzdali a skóre sa im podarilo obrátiť. S výsledným stavom 29:27 sa 4.B podarilo úspešne vyhrať.

Po študentskom zápase nasledoval zápas bývalých aj súčasných študentov s učiteľmi. Vďaka výstrelkom súťažiacich nabrala hra uvoľnenejší charakter a rozosmiala nie jednu tvár.

V hale boli ocenené okrem chlapčenských družstiev aj tie dievčenské. Na 1. mieste sa umiestnila 4.BA, 2. miesto získala 2.B a 3. miesto patrí 4.B.

V závere sa so študentmi slávnostne rozlúčil pán riaditeľ a všetci sa mohli s radosťou pobrať domov očakávať príchod Vianoc.

Lenka Knapčoková V.BA

Fotky z celej akcie nájdete na:

https://drive.google.com/drive/folders/1wAtERy3NHKQLPOwKRZomFH6MKPLlbMjA?usp=share_link

https://drive.google.com/drive/folders/1XebaXzZkNq-eKA2k19Xv1XApIfGK7TTB?usp=share_link