Sila krokov radosti alebo ako aj ja môžem byť štedrejší

Admin Novinky

Asi iste každý z nás už zažil ten pocit, že radosť rozdávaním rastie. Radosť je silná zbraň, lebo z nás robí nástroj na potešovanie iných a vďaka nej dokážeme rozdávať úsmev a nádej. A ako je to v dnešnej dobe potrebné… Radosť podnecuje štedrosť a hlavne predvianočný čas nás robí citlivými na to, že sme aj my na škole urobili niečo, čo by sme mohli nazvať Kroky radosti. A musím uznať, že bolo úžasné sledovať mladých ľudí, s akou chuťou a spontánnosťou „vykročili“ do nových výziev.

Misijný projekt Pápežských misijných diel „Sladká pomoc“ bol prvým krokom veľkej radosti. Je fajn robiť projekt, z ktorého máte nielen dobrý pocit, ale aj pôžitok z dobrej čokoládky. Aj vďaka osobnej angažovanosti niektorých žiakov, predajom čokoládky počas misijného týždňa sa vyzbieralo 780 eur, ktorými sme podporili PMD na Slovensku a misionárov na Ukrajine. Nezostali sme ľahostajní ani k prosbe Občianskeho hnutia MAGIS a v predvianočnom čase sme pripravili 20 darčekov – „krabíc od topánok“ pre deti zo sociálne slabších rodín, aby sme im pod vianočným stromčekom vyčarili úsmev na tvári.
So sv. Mikulášom prišla ďalšia výzva k novému kroku. Pre deti zo sociálne slabších rodín a rodín z Ukrajiny sme boli schopní sa zrieknuť aj mnohých mikulášskych sladkostí. Nazbierali sme 2 plné krabice všakovakých dobrôt.

Nezastavili sme sa ani pred Vianocami. K Vianociam bezpochyby patrí vianočný punč. Naša výzva bola jasná: navariť ho v škole. Jeho vôňa a samotné varenie umocnili vianočnú atmosféru, čo sa stretlo s pozitívnym ohlasom. Výťažkom z dobrovoľného príspevku, spolu s odrieknutím nákladov na školský časopis ENTER a zbierkou, ktorá prebiehala počas celého adventu, sme pomohli nasýtiť celoročne teplým jedlom 23 detí v Afrike cez projekt Mary´s Meals. A určite to prinieslo ešte jednu pozitívnu vec: novú tradíciu v našej škole. Tieto naše aktivity vychádzajú z radostného a štedrého srdca. A určite ani v novom roku nebudeme stáť na mieste, ale budeme s radosťou robiť nové kroky, aby sme naplnili slová sv. Otca:
„So štedrosťou môžeme robiť zázraky. So štedrosťou v drobných veciach…“