Ing. Zuzana Varhoľová a MUDr. Ladislav Varhoľ
Škola mi dala kvalitne vzdelanie v duchu kresťanskej viery, priateľov, ktorí sú súčasťou môjho života dodnes a aj bonus navyše :) - manžela..Každému by sme priali, aby sa nebál písať svoj príbeh, ktorý začína možno práve na GSM.

Projekt ENTER - micor:bit

Naše GsM sa v školskom roku 2020/2021 zapojilo do projektovej výzvy ENTER pre školy 2020 – Digitálna generácia, kde uspela s projektom „micro:bit“. Projekt zastrešuje nadácia Pontis s podporou Slovak Telecomu. Žiaci školy sa na hodinách informatiky postupne zoznamujú s programovateľnými

doskami BBC micro:bit, pričom samotné programovanie týchto zariadení im pomáha nadobúdať nové digitálne zručnosti. Programovaním BBC micro:bitov sa posúvajú hranice vnímania IT sveta v školskom prostredí a prepojenie programovania s praktickými aktivitami na hodinách informatiky. V budúcnosti majú žiaci väčšiu šancu uplatniť sa v rozvíjajúcom IT sektore.

Projekt podporili: Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.

var. symbol: 20212022

var. symbol: 20212022