Matematický NÁBOJ 2020

V piatok 11. decembra 2020 sa naši študenti zúčastnili medzinárodnej matematickej súťaže Matematický náboj. Súťaž s dlhoročnou tradíciou prebiehala v dôsledku súčasnej situácie online a okrem študentov zo Slovenska sa zapojili aj študenti z Českej republiky, Švajčiarska, Nemecka, Spojeného kráľovstva, Maďarska, Poľska a Rumunska.

Za 120 minút bolo treba vyriešiť čo najviac matematických úloh, pričom na začiatku súťaže dostane každý tím zadania šiestich príkladov, a až keď dospeje k správnemu výsledku, dostane zadanie ďalšieho príkladu. V silnej konkurencii škôl, medzi ktorými boli aj školy so zameraním na matematiku, sa naši žiaci snažili zabojovať o čo najlepší výsledok a získavať cenné skúsenosti.

Juniorské tímy

Šimon  Ballon (2.B), Braňo Diro (3.BA), Eliáš Fudaly (1.C), Michal Iľkovič (1.BA), Braňo Jurko (2.C),

Františka Daráková (1.A), Dominik Dolinský (2.C), Alexandra Kačmárová (1.A), Jakub Pekľanský (1.BA), Tomáš Tall (2.C)

obsadili 31. miesto, resp. 57. miesto v celoslovenskom poradí zo 132 družstiev.

Seniorské tímy

Tono Kažimír (3.BA), Terezka Kažimírová (4.B), Edita Marcinová (4.B), Matúš Sedlár (2.BA), Majka Šarišská (2.B),

Emma Blizmanová (4.C), Ema Popíková (4.C), Janka Timková (4.B), Matúš Tomčo (4.A), Alex Zamborský (5.BA)

obsadili 44. miesto, resp. 55. miesto v celoslovenskom poradí z 80 družstiev.

Kompletné výsledky na https://math.naboj.org/index.php

Všetkým našim študentom ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa dobrých, nielen matematických výsledkov.

var. symbol: 20202021

var. symbol: 20202021