Minister školstva Branislav Gröhling navštívil Gymnázium sv. Moniky

So začiatkom školského roka sa rozbehli aj aktivity ministra školstva SR B. Gröhlinga, a v rámci nich navštívil 3. septembra 2020 aj našu školu. Po krátkom privítaní sa stretol s učiteľmi školy, s ktorými diskutoval na aktuálne témy slovenského školstva a monitoroval pripravenosť školy na nadchádzajúci školský rok. Krátko predstavil aj problémy,

na ktorých ministerstvo pracuje v oblasti stredoškolského vzdelávania. Po tomto stretnutí urobil krátku prehliadku školy, pri ktorej sa so žiakmi školy rozprával o problémoch, ktoré ich trápia pri vzdelávaní. Ministra školstva sprevádzali aj o. arcibiskup B. Bober, o. pomocný biskup M. Forgáč a riaditeľ arcidiecézneho úradu Mgr. M. Jacko. V diskusii s vedením školy hovorili nielen o problémoch, s ktorými škola zápasí, ale aj o jej prínose a perspektívach do budúcnosti. Veríme, že aj táto návšteva prispela ku komplexnejšiemu poznaniu cirkevného školstva a následnému riešeniu problémov aj týchto škôl.

var. symbol: 20202021

var. symbol: 20202021