Exkurzia Praha - Liberec

Bol to utorok večer, 28.január 2020 a prešovská železničná stanica bola plná mladých ľudí, pripravených vyraziť na dlhoočakávaný výlet do Prahy. Žiaci tretieho ročníka spolu so svojimi učiteľmi nadšene nastupovali do vlaku. Po desať hodinovej ceste sme vystúpili v Prahe a výlet mohol naplno začať. Prvý deň sme si pozreli prvú časť historického centra mesta.

Navštívili sme veľké hračkárstvo, pozreli sme si Václavské námestie, Národné múzeum a nemohli sme vynechať ani Orloj na Staromestskom námestí. Druhý deň sme celý strávili v Liberci, kde sme mali možnosť načerpať veľa nových vedomostí vo vedeckom centre IQLANDIA, kde sa všetkým páčilo. Mohli sme si vyskúšať, aké to je byť v ľudskom srdci, vylúštiť mnoho hlavolamov, spoznať princíp fungovania Faradayovej klietky, zistiť, ako fungujú bežné domáce spotrebiče, či ako silno dokážeme zakričať. Tretí deň sme opäť strávili prechádzkami po Prahe a navštevovaním jej krásnych miest. Večer nás čakala cesta domov. Všetci sme sa vrátili veľmi nadšení a hlavne plní nových zážitkov a vedomostí.

Soňa Sabolová, 3.B

var. symbol: 20192020