IT Fitness test 2019 – 3. miesto v SR

Predstavitelia a členovia Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky sa stretli 26. 11. 2019 na výročnom zasadnutí, ktoré sa konalo na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) v Bratislave.

Hlavnými bodmi programu boli odpočet plnenia záväzkov Digitálnej koalícieprezentácia pristupujúcich členovodovzdanie ocenení Digitálna jednotka 2019, ale aj odovzdanie ocenení najlepším školám, ktoré sa zapojili do testovania IT zručností IT Fitness Test 2019, či vyhlásenie víťazov celoslovenskej súťaže Networking Academy Games 2019.

Členov Digitálnej koalície a pozvaných hostí na pôde fakulty privítala dekanka FIIT STU Mária Bieliková, rokovania sa zúčastnili podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a predseda predstavenstva Digitálnej koalície Richard Raši, prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska a predseda výkonného výboru Digitálnej koalície Mário Lelovský, hostia z českej Digikoalice.cz, štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Branislav Ondruš, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Rastislav Chovanec, generálny tajomník Služobného úradu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Mario Schrenkel, generálny riaditeľ Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Dušan Matulay a viac ako 100 pozvaných zástupcov členských subjektov.

Medzi pozvanými hosťami bolo aj naše Gymnázium sv. Moniky, ktoré v zastúpení riaditeľom školy prevzalo ocenenie v rámci testovania IT zručnosti IT Fitness Test 2019, kde sme sa umiestnili na skvelom 3. mieste, pričom v počte zúčastnených žiakov školy sme skončili na 2. mieste. IT Fitness testu sa zúčastnilo v tomto roku viac ako 800 škôl, kde sa otestovalo takmer 25 000 žiakov. Za vynikajúce výsledky ďakujeme predovšetkým Mgr. Ľubomírovi Lazorovi, Ing. Helene Slivkovej a Mgr. Márii Pirohovej.

var. symbol: 20192020

var. symbol: 20192020