Alicante

„Hablando español en España“

Od 6. do 13. mája sme my, ôsmy žiaci našej školy, odcestovali spolu s našimi pani učiteľkami do španielskeho Alicante za účelom zlepšiť sa v španielskom jazyku.

Boli sme ubytovaní v rodinách, navštevovali sme jazykovú školu „Elcano“ a spoznávali sme krásy mesta Alicante.
Každý deň po skončení vyučovania sme si oddýchli na pláži. V poobedňajších hodinách sme navštevovali mestské pamiatky a múzeá, a taktiež sme sa učili tancovať.
Jeden deň sme sa vybrali na výlet na neďalekú pláž a iný deň sme zas navštívili čokoládovňu „VALOR“.
Nesmela chýbať ani ochutnávka typických jedál a nápojov.
Za tento pobyt sme všetci veľmi vďační, či už preto, že medzi nami vznikli nové priateľstvá ale aj preto, že sme sa zlepšili v španielčine a spoznali sme španielsku kultúru. Získali sme krásne zážitky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

Mária Boldyová 2.BA

var. symbol: 20192020