Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií

V stredu 27. marca 2019 sa uskutočnil ďalší ročník krajského kola Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií, do ktorého sa už tradične zapojili aj naši žiaci.

Súťaž prebiehala vo všetkých krajoch Slovenska aj Českej republiky. Žiaci si merali vedomosti v znalostiach udalostí z dejín, politiky, športu, vedy či kultúry, ktoré sa odohrali v rokoch 1978-1992. Krajských kôl sa zúčastňuje okolo 250 škôl z Čiech a Slovenska, do medzinárodného kola, ktoré bude v novembri v Chebe, postúpi 75 tímov.

S radosťou môžeme konštatovať, že naše žiačky Daniela Šajgalová z II.C, Paulína Klára Palenčárová z II.C a Terézia Majcherová z II.A obsadili v krajskom kole 2. miesto, čo znamená, že v novembri nás budú reprezentovať v medzinárodnom kole v českom Chebe. Blahoželáme a držíme prsty.

-bb-

var. symbol: 20182019