Gymnázium sv. Moniky Prešov

Gymnázium sv. Moniky
Hlavný vchod
Naša kaplnka - ikona sv. Augustína a sv. Moniky
Miesto, kde si môžeme doplniť našu vnútornú energiu a porozprávať sa s Bohom
Vrchol kultúrnej sezóny - ples žiakov GSM
Poznávací zájazd Anglicko
Pred partnerskou školou v Salisbury
Multifunkčné ihrisko
Prvé zápasy
25. výročie vzniku školy
Slávnostná svätá omša

Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií

 V stredu 27. marca 2019 sa uskutočnil ďalší ročník krajského kola Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií, do ktorého sa už tradične zapojili aj naši žiaci.

Súťaž prebiehala vo všetkých krajoch Slovenska aj Českej republiky. Žiaci si merali vedomosti v znalostiach udalostí z dejín, politiky, športu, vedy či kultúry, ktoré sa odohrali v rokoch 1978-1992. Krajských kôl sa zúčastňuje okolo 250 škôl z Čiech a Slovenska, do medzinárodného kola, ktoré bude v novembri v Chebe, postúpi 75 tímov. 

S radosťou môžeme konštatovať, že naše žiačky Daniela Šajgalová z II.C, Paulína Klára Palenčárová z II.C a Terézia Majcherová z II.A obsadili v krajskom kole 2. miesto, čo znamená, že v novembri nás budú reprezentovať v medzinárodnom kole v českom Chebe. Blahoželáme a držíme prsty.

 

                                                                                                                      -bb- 

 

Rodičovský príspevok

      Rodičovský príspevok môžete uhrádzať na:

bankový účet č. SK63 7500 0000 0040 0809 1486

var. symbol: 20192020

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

 

Darcovský účet:

bankový účet č: SK76 7500 0000 0040 2377 8868

var. symbol: 20192020

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

Partneri

 Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner. Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Hodiny