Štátne jazykové skúšky pre žiakov bilingválneho štúdia

Riaditeľstvo Gymnázia sv. Moniky oznamuje, že v spolupráci so Štátnou jazykovou školou v Žiline je žiakom bilingválnej triedy gymnázia umožnené vykonať štátnu jazykovú skúšku z anglického jazyka za výhodných podmienok. Štátna jazyková skúška môže byť vykonaná na základnej úrovni B2 alebo odbornej úrovni C1.

V prípade, že žiak dosiahne potrebné výsledky a zmaturuje na úrovni C1, jazyková škola mu to uzná ako základnú štátnu jazykovú skúšku na úrovni B2. Následne si môže vykonať u nás aj odbornú štátnu jazykovú skúšku na úrovni C1.

Štátna jazyková skúška na úrovni B2 umožňuje jej držiteľovi vyučovať anglický jazyk v materských školách a na základných školách (podmienkou je ešte ukončené vysokoškolské štúdium 2. stupňa akéhokoľvek zamerania s pedagogickým minimom).

Štátna jazyková skúška na úrovni C1 umožňuje jej držiteľovi vyučovať anglický jazyk nie len v materských a na základných školách, ale aj na stredných školách (s rovnakou podmienkou ako pri úrovni B2). Ďalej umožňuje držiteľovi získať živnostenský list na podnikanie v oblasti vedenia jazykových kurzov a vykonávanie prekladateľskej, resp. tlmočníckej činnosti. Zároveň je toto vysvedčenie akceptované aj ako certifikát o jazykovej úrovni C1, za ktorý dostávajú uchádzači o štúdium na vysokých školách istý počet kreditov a platí aj v krajinách V4.

var. symbol: 20202021

var. symbol: 20202021