Gymnázium sv. Moniky Prešov

Gymnázium sv. Moniky
Hlavný vchod
Naša kaplnka - ikona sv. Augustína a sv. Moniky
Miesto, kde si môžeme doplniť našu vnútornú energiu a porozprávať sa s Bohom
Vrchol kultúrnej sezóny - ples žiakov GSM
Poznávací zájazd Anglicko
Pred partnerskou školou v Salisbury
Multifunkčné ihrisko
Prvé zápasy
25. výročie vzniku školy
Slávnostná svätá omša

Exkurzia do Národnej rady Slovenskej republiky a do Nadácie zastavme korupciu

       Naša výprava sa začala nástupom do „nočáka“. Pán sprievodca nás zobudil a my sme v skorých ranných hodinách vystúpili v Bratislave. Hlavným cieľom dňa bolo zažiť rokovanie v NR SR.

Nadbytočný čas sme sa rozhodli využiť návštevou nadácie Zastavme korupciu. Riaditeľka nadácie Zuzana Petková nám objasnila, ako sa tam snažia bojovať s korupciou, ale nevyhýbala sa ani  otázkam spojenými s jej predošlou kariérou investigatívnej novinárky. Dostala nás do zákulisia mnohých politických káuz a opísala nám, ako sa jej dotkla smrť Kuciaka, ako jeho kolegyne. Otázok by ešte bolo, ale hodinky ukazovali, že musíme vyraziť do Národnej rady. Tam nás však uvítala správa, že rokovanie sa konať nebude. Sklamanie z našej strany bolo značné, no čakala nás ešte prehliadka, na ktorú sme sa tešili. Našťastie sa skoro ukázalo, že priestory Rady neboli celkom bez poslancov. Zazreli sme Veroniku Remišovú a Eduarda Hegera, ktorí ocenili náš záujem a prišli sa s nami porozprávať. Čo sa týkalo otázok, veľmi sme ich nešetrili a naozaj sme sa pýtali na všetko, čo sme mali na srdci. Oni sa nám snažili odpovedať najlepšie ako vedeli a vznikla z toho skvelá diskusia. Aj v tomto prípade nás tlačil čas, a tak sme ďalej pokračovali v prehliadke. Videli sme parlament, vyskúšali si pohodlné stoličky, jediné čo chýbalo, bolo rokovanie. Každopádne, užili sme si to naplno a zvyšný čas sme ešte strávili potulkami v Starom meste. Stihli sme aj vianočné trhy, a tak s pocitom, že sme deň využili naplno sme sa vydali na cestu domov.


Rodičovský príspevok

      Rodičovský príspevok môžete uhrádzať na:

bankový účet č. SK63 7500 0000 0040 0809 1486

var. symbol: 20192020

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

 

Darcovský účet:

bankový účet č: SK76 7500 0000 0040 2377 8868

var. symbol: 20192020

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

Partneri

 Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner. Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Hodiny