Exkurzia do Národnej rady Slovenskej republiky a do Nadácie zastavme korupciu

Naša výprava sa začala nástupom do „nočáka“. Pán sprievodca nás zobudil a my sme v skorých ranných hodinách vystúpili v Bratislave. Hlavným cieľom dňa bolo zažiť rokovanie v NR SR.

Nadbytočný čas sme sa rozhodli využiť návštevou nadácie Zastavme korupciu. Riaditeľka nadácie Zuzana Petková nám objasnila, ako sa tam snažia bojovať s korupciou, ale nevyhýbala sa ani  otázkam spojenými s jej predošlou kariérou investigatívnej novinárky. Dostala nás do zákulisia mnohých politických káuz a opísala nám, ako sa jej dotkla smrť Kuciaka, ako jeho kolegyne. Otázok by ešte bolo, ale hodinky ukazovali, že musíme vyraziť do Národnej rady. Tam nás však uvítala správa, že rokovanie sa konať nebude. Sklamanie z našej strany bolo značné, no čakala nás ešte prehliadka, na ktorú sme sa tešili. Našťastie sa skoro ukázalo, že priestory Rady neboli celkom bez poslancov. Zazreli sme Veroniku Remišovú a Eduarda Hegera, ktorí ocenili náš záujem a prišli sa s nami porozprávať. Čo sa týkalo otázok, veľmi sme ich nešetrili a naozaj sme sa pýtali na všetko, čo sme mali na srdci. Oni sa nám snažili odpovedať najlepšie ako vedeli a vznikla z toho skvelá diskusia. Aj v tomto prípade nás tlačil čas, a tak sme ďalej pokračovali v prehliadke. Videli sme parlament, vyskúšali si pohodlné stoličky, jediné čo chýbalo, bolo rokovanie. Každopádne, užili sme si to naplno a zvyšný čas sme ešte strávili potulkami v Starom meste. Stihli sme aj vianočné trhy, a tak s pocitom, že sme deň využili naplno sme sa vydali na cestu domov.

var. symbol: 20192020

var. symbol: 20192020