Aerobik žiakov a žiačok SŠ

Koncom novembra (28.11.2018) sa v Prešove konalo obvodné kolo športovej súťaže  Aerobik – maratón. Súťaže sa celkovo zúčastnilo 43 dievčat z piatich prešovských škôl. Našu školu reprezentovalo deväťčlenné  družstvo dievčat.

Dievčatá absolvovali štyri  súťažné kolá  v rôznych aerobikových  disciplínach. ( 4x 50 min.) Dievčatá viedli profesionálne cvičiteľky a súťažiace hodnotil zbor troch rozhodkýň. Jednotlivé kolá vyžadovali dobrú kondíciu, pohybovú pamäť ale i umelecký prejav.  Do  záverečného kola  zo 43 súťažiacich postúpilo 15 finalistiek. Z našich dievčat sa medzi finalistky prebojovalo päť: Gabika Sečková, Diana Sokolová, Anna Galiková, Mária Boldyová, Agáta Gajdošová.

Finálové kolo: step aerobik vyžadoval vysokú úroveň vytrvalostných schopností, pohybovej pamäti i svalovej koordinácie.  Naša  Gabika Sečková (4.A) vyhrala 1.miesto,  Diana Sokolová (3.A) obsadila 2.miesto a na štvrtom mieste skončila Agáta Gajdošová (4.B)  Na krásnom siedmom a ôsmom mieste skončili Gáliková Anka a Boldyová Majka.   Blahoželáme a celému družstvu  dievčat  ďakujeme za  reprezentáciu školy.

var. symbol: 20182019

var. symbol: 20182019