Blahoželáme - Nenápadní hrdinovia

Projekt Nenápadní hrdinovia má už svoje stále miesto v našej škole. Aj tohto roku predstavili žiaci našej školy v Bratislave na 10. ročníku počas slávnostnej študentskej konferencie Nenápadní hrdinovia v Primaciálnom paláci svojich „hrdinov“.

Ľudí, ktorí sa nebáli počas rokov totality vzoprieť režimu a išli proti prúdu. Do projektu sme poslali dve práce, a teda dva tímy. Žiaci Emma Humeňanská, Adam Klepsatel, Lucia Sabolová z III. A predstavili príbeh Štefana Balogu, ktorého totalitný režim odsúdil druhýkrát dokonca aj počas odpykávania si jedného trestu a druhý tím – Katarína Triščová a Ľubomír Lazor z III.B - robil prácu o Ľudmile Tollarovičovej, ktorú poznáme ako zaistenú „ženu v modrom“ - účastníčku Sviečkovej manifestácie. Všetci sa umiestnili v zlatom pásme čiže na prvom mieste.

Ako je zvykom pri tomto projekte, neostalo len pri predstavení životných osudov ľudí stíhaných bývalým režimom. Počas spoločne strávených dní mohli všetci navštíviť divadelné predstavenie na Malej scéne v Bratislave, Prahu, zúčastniť sa osláv 17. novembra, či ďalších akcií. Dojímavým bolo aj stretnutie žiakov a učiteľov s rodičmi Jána Kuciaka pri jeho hrobe v Štiavniku a slávenie sv. omše na Velehrade.                                                                                                                   bb

var. symbol: 20182019

var. symbol: 20182019