Gymnázium sv. Moniky Prešov

Gymnázium sv. Moniky
Hlavný vchod
Naša kaplnka
Miesto, kde si môžeme doplniť našu vnútornú energiu a porozprávať sa s Bohom
Vrchol kultúrnej sezóny - ples žiakov GSM
Gymnázium sv. Moniky
Pohľad z južnej strany
Poznávací zájazd Anglicko
Pred partnerskou školou v Salisbury
Multifunkčné ihrisko
Prvé zápasy

Anglicko - BATH

Rok sa s rokom snúbil a my sme sa opäť ocitli v Británii. Síce v inej zostave a menšom počte, no to nám neubralo zo zážitkov. V sobotu 17. marca sme spoločne prekonali skorý ranný odchod z Prešova a vydali sme sa za dobrodružstvom a novými skúsenosťami.

V nedeľu ráno nás privítalo zasnežené Anglicko. V meste Bath, kde sme strávili celý týždeň, sme navštívili rímske termálne kúpele, ktoré sa považujú za historickú perlu mesta. Mali sme dokonca možnosť ochutnať liečivú vodu z prameňa.

 

Poobede nás odovzdali do rúk našich náhradných rodín, u ktorých sme boli ubytovaní. Vzrušenie a očakávanie začali naberať na obrátkach, keď sme sedeli v aute a viezli sa k nášmu novému prechodnému domovu.

 

V rodinách sme pravidelne raňajkovali a večerali, desiatu na cestu nám vždy pekne pripravili. Aby sa vám, ktorí ste ostali doma, nekrivdilo, aj my sme museli chodiť do školy. Tri dopoludnia sme strávili v triedach, rozdelení do skupín a rozširovali sme si svoju slovnú zásobu, konverzovali sme, upevňovali sme si gramatickú stránku.

 

Poobede náš program pokračoval. Navštívili sme viaceré anglické mestá v tomto poradí: Bristol, Oxford, Salisbury a Stonehenge, Cardiff a Londýn.

 

V každom z nich sa našlo niečo, čo bolo dych berúce a čo si budeme dlho pamätať. Napríklad svojho času najväčší parník na svete SS Great Britain, ktorý sme si mohli prezrieť zvnútra. Kajuty aj ostatné miestnosti boli zrekonštruované do pôvodnej podoby a doplnené voskovými figurínami, zápachmi a zvukmi, čo vytváralo verne autentický dojem. Ďalej to boli miesta v Oxforde, kde sa natáčal slávny Harry Potter, priestory univerzity, mystický Stonehenge či Veľká listina slobôd v salisburskej katedrále.

 

Každý si našiel niečo svoje, čo si získalo jeho pozornosť a obdiv. V Cardiffe sme sa spoločne zabavili pri riešení logických úloh a pokusoch z chémie, fyziky a biológie, ktoré sme si mohli vyskúšať vo vedeckom edukačnom centre Techniquest. Fyzika sa hneď zdala jednoduchšia, keď sme videli teóriu prenesenú do praxe.

 

Návrat na Slovensko sme zahájili v piatok večer odchodom z Londýna. Unavení, no nasiaknutí zážitkami a dobrou náladou sme sa vrátili domov, znova o niečo múdrejší, no najmä živí a zdraví. Je ťažké v krátkosti opísať tak úžasne strávený čas. Takýto výlet si musíte jednoducho vyskúšať sami na vlastnej koži a zaručujem vám, že to neoľutujete!

Borisová, 3.C

Rodičovský príspevok

      Rodičovský príspevok môžete uhrádzať na:

bankový účet č. SK63 7500 0000 0040 0809 1486

var. symbol: 20172018

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

 

Darcovský účet:

bankový účet č: SK76 7500 0000 0040 2377 8868

var. symbol: 20172018

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

Partneri

 Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner. Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Hodiny