Gymnázium sv. Moniky Prešov

Gymnázium sv. Moniky
Hlavný vchod
Naša kaplnka - ikona sv. Augustína a sv. Moniky
Miesto, kde si môžeme doplniť našu vnútornú energiu a porozprávať sa s Bohom
Vrchol kultúrnej sezóny - ples žiakov GSM
Gymnázium sv. Moniky
Pohľad z južnej strany
Poznávací zájazd Anglicko
Pred partnerskou školou v Salisbury
Multifunkčné ihrisko
Prvé zápasy

Aerobik žiakov a žiačok SŠ

Koncom novembra (28.11.2018) sa v Prešove konalo obvodné kolo športovej súťaže  Aerobik – maratón. Súťaže sa celkovo zúčastnilo 43 dievčat z piatich prešovských škôl. Našu školu reprezentovalo deväťčlenné  družstvo dievčat.

Čítať ďalej...

Blahoželáme - Nenápadní hrdinovia

Projekt Nenápadní hrdinovia má už svoje stále miesto v našej škole. Aj tohto roku predstavili žiaci našej školy v Bratislave na 10. ročníku počas slávnostnej študentskej konferencie Nenápadní hrdinovia v Primaciálnom paláci svojich „hrdinov“.

Čítať ďalej...

Finále Olympiády o EÚ

V piatok 9.11. sa Rebeka Galajdová, Laura Karafová a Anna Mária Kovalická z 5.BA zúčastnili náročného celoslovenského  kola Olympiády o Európskej únii za účasti europoslankýň Moniky Beňovej, Jany Žitňanskej a europoslanca Ivana Štefanca. Na prvé tri miesta sme nedosiahli, ale pán europoslanec ponúkol dievčatám možnosť mesačnej stáže u seba v parlamente a veríme že svojmu slovu dostojí .

Čítať ďalej...

Opäť raz úspech na Súťaži o Alžbetinu ružu

 

V pondelok 12. novembra sa naši žiaci zúčastnili na arcidiecéznej  speváckej Súťaži o Alžbetinu ružu  v Košiciach. Reprezentovali našu školu v 4 kategóriách.

 

V kategórii moderná pieseň 1.miesto suverénne  získala Nikola Pavlíková žiačka 4.c triedy. Za krásny výkon v kategórii ľudová pieseň  1. miesto  vyhral Pavol Guman zo 4.b. V kategórii duo boli na 3. mieste ocenené Dominika Gargalíková a Laura Lipková obe z 3.c . Našu školu reprezentovala aj Alžbeta Kovaľová z 2.a triedy.

Čítať ďalej...

Víťazná esej

Písať esej na akúkoľvek tému je vždy veľká výzva. Musíte si dávať pozor na argumenty, pravdivosť informácií, štylistiku a podobne, ale o to viac vás teší, keď sa niekomu páči. Ako tému eseje som si zvolila : Je ,,in'' byť Európanom?. 

Čítať ďalej...

MONAKO - PROVENSÁLSKO – St.TROPEZ - NICE

V dňoch 24.-29.9.2018 sa malá skupinka študentov z Gymnázia sv. Moniky a Gymnázia sv. Mikuláša v Prešove spolu s tromi profesormi vybrali na poznávací zájazd do Južného Francúzska. V pondelok ráno sme sa všetci stretli vo vestibule školy, kde nám pani učiteľka spravila prezenčku a my sme sa ďalej presunuli do kaplnky školy, kde nám náš pán kaplán odslúžil sv. omšu a požehnal nás pred dlhou cestou. Po omši sme sa už usadili v autobuse a boli pripravení vyraziť. Cestovali sme celý deň a celú noc.

Čítať ďalej...

Rodičovský príspevok

      Rodičovský príspevok môžete uhrádzať na:

bankový účet č. SK63 7500 0000 0040 0809 1486

var. symbol: 20182019

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

 

Darcovský účet:

bankový účet č: SK76 7500 0000 0040 2377 8868

var. symbol: 20182019

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

Partneri

 Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner. Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Hodiny