Gymnázium sv. Moniky Prešov

Poznávací zájazd Anglicko
Pred partnerskou školou v Salisbury
Naša kaplnka - ikona sv. Augustína a sv. Moniky
Miesto, kde si môžeme doplniť našu vnútornú energiu a porozprávať sa s Bohom
Multifunkčné ihrisko
Prvé zápasy
25. výročie vzniku školy
Slávnostná svätá omša

Dievčenský deň v IT 2021

Už po ôsmy raz organizujeme pri príležitosti Medzinárodného dňa dievčat a žien v IT kariérny deň pre stredoškoláčky Girl's Day. Tento rok sa podujatie uskutoční 22. apríla 2021 a radi by sme naň pozvali študentky Gymnázia sv. Moniky. 

Prostredníctvom Girl's Day majú dievčatá vo veku 15 až 19 rokov unikátnu príležitosť nazrieť do zákulisia IT organizácií a spoločností a zistiť, čo im sektor nových technológií kariérne ponúka. Keďže pandemická situácia je stále dosť nevyspytateľná, rozhodli sme sa ôsmy ročník uskutočniť kompletne v ONLINE forme.

Čítať ďalej...

2% z daní

 Vážení rodičia a priatelia Gymnázia sv. Moniky !

         Dovoľujeme si Vás osloviť so žiadosťou o pomoc a podporu pre našu školu, a teda aj pre Vaše deti v rámci možnosti poskytnutia 2 % (3 %) z Vašich už zaplatených daní za rok 2019. Zákon č. 595/2003 o daniach z príjmov umožňuje každej fyzickej a právnickej osobe platiacej dane poukázať neziskovej organizácii, ktorú si určí, 2 % z jeho zaplatených daní za predchádzajúci rok. Rodičovské združenie využíva získané financie

Čítať ďalej...

Hut ab, Martin!

22. marca 2021 sa konalo celoštátne kolo 31. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku. Farby našej školy so všetkou cťou hrdo hájil Martin Ďuran, žiak II.BA triedy. Jeho dôstojný počin vo veľmi kvalitnej a nesmierne vyrovnanej konkurencii je možné aj napriek nepódiovému umiestneniu bez akéhokoľvek pátosu označiť za nebývalý úspech. Martin, úprimne Ti blahoželáme k Tvojmu skvelému výkonu a v neposlednom rade Ti ďakujeme za ukážkovú reprezentáciu školy. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu. Veľa jazykového zdaru aj naďalej!

Úspech na krajskom kole olympiády SJL

Dňa 12.2.2021 sa konalo krajské kolo olympiády zo slovenského jazyka. Súťaže sa zúčastnili aj žiačky našej školy Karolína Kubová (v kategórii B) a Miriam Halasová (v kategórii C). Práve Miriam Halasová, žiačka 1.A triedy, obsadila v nemalej konkurencii peknú tretiu priečku. Miriam srdečne blahoželáme a prajeme veľa odhodlania a úspechov do ďalšej práce.

Generácia €uro

Uplynulé mesiace nám všetkým ponúkli veľké množstvo voľného času, a preto sme sa ešte pred Vianocami rozhodli prihlásiť do medzinárodnej súťaže pod záštitou Európskej centrálnej banky Generation Euro Students´ Award, ktorú na Slovensku organizuje Národná banka Slovenska. Po zvládnutí náročného kvízu postúpilo do druhého kola 40 tímov zo 135. Našou úlohou v druhom kole

Čítať ďalej...

¡ENHORABUENA CAMPEONA!

Nádherný úspech žiačky Ester Mesárošovej z 2.C nám vyčaril úsmev na tvári a radosť v srdci. 1.miesto v celoslovenskom kole olympiády v španielskom jazyku v kategórii A, ktoré sa konalo 10.3.2021, sa len tak nevidí. A Ty, Ester, si to dokázala! Ďakujeme ti za zviditeľnenie nielen našej školy a našej práce, ale aj za reprezentáciu celého nášho Prešovského kraja. Tešíme sa spolu s Tebou a sme na Teba veľmi hrdí! Nech sa Ti aj naďalej darí v štúdiu cudzích jazykov a veríme, že aj týmto úspechom si prispela k šíreniu dobrého mena školy.

Za výbornú reprezentáciu v kategórii D v silnej zostave ďakujeme aj Matejovi Kračinovskému z 5.BA.

Ďakujeme a ešte raz zo srdca blahoželáme!

- výsledková listina

Rodičovský príspevok

      Rodičovský príspevok môžete uhrádzať na:

bankový účet č. SK63 7500 0000 0040 0809 1486

var. symbol: 20202021

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

 

Darcovský účet:

bankový účet č: SK76 7500 0000 0040 2377 8868

var. symbol: 20202021

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

Partneri