Gymnázium sv. Moniky Prešov

Ing. Zuzana Varhoľová a MUDr. Ladislav Varhoľ
Škola mi dala kvalitne vzdelanie v duchu kresťanskej viery, priateľov, ktorí sú súčasťou môjho života dodnes a aj bonus navyše :) - manžela..Každému by sme priali, aby sa nebál písať svoj príbeh, ktorý začína možno práve na GSM.
Poznávací zájazd Anglicko
Pred partnerskou školou v Salisbury
Naša kaplnka - ikona sv. Augustína a sv. Moniky
Miesto, kde si môžeme doplniť našu vnútornú energiu a porozprávať sa s Bohom

Basketbalový maratón

V piatok 27.5.2022 podvečer bolo v priestoroch našej školy netradične rušno a veselo. Po dvojročnej vynútenej prestávke sa v telocvični školy opäť stretli žiaci, učitelia i absolventi, ktorých spája radosť a nadšenie z basketbalu. Tradičný basketbalový maratón

Čítať ďalej...

Odovzdali sme maturitné vysvedčenia

Každé veľké dielo niečo stojí. Námahu, čas, obetu, ktorú sme doňho vložili. Asi všetci by sme o tom vedeli rozprávať. No ak sa dielo podarí, ten pocit je nádherný. Na takomto veľkolepom diele pracovali aj naši študenti počas pôsobenia na našej škole a stálo to za to sa namáhať , obetovať a tak trochu aj „trpieť“. Veď prešli prvou veľkou skúškou dospelosti – maturitou.

Čítať ďalej...

"Kľúč od pevnosti" 2022

Desať kolektívov zo Slovenska a Čiech sa tento rok stretlo na 28. ročníku medzinárodnej súťaže “Kľúč od pevnosti“ v Starej Ľubovni. V slovenskom prevedení známej televíznej show „Pevnosť Boyard“ nechýbali od 10. - 12. júna ani študenti Gymnázia sv. Moniky. Farby našej školy hájili Terézia Kažová (1.B),  Nina Kočiščáková (1.B), Jozef Dzivý (1.A) a Matúš Nazarej (1.A).

Čítať ďalej...

Olympiáda kritického myslenia

9. – 10. 6. 2022 sme si vyskúšali ako sa má kriticky myslieť. Zúčastnili sme sa očakávaného finále Olympiády kritického myslenia v Bratislave na Fakulte ekonomických a sociálnych vied. Našimi reprezentantmi boli Anna Kurucová zo IV.BA a Tobiáš Korečko z V.BA.

Čítať ďalej...

Výberové konanie

Gymnázium sv. Moniky vyhlasuje výberové konanie na obsadenie nasledujúcich pracovných pozícií:
- učiteľ chémie
- pracovník ekonomického oddelenia
- upratovač/ka.
 
Bližšie podmienky pre jednotlivé pracovné miesta sú uvedené v nasledujúcich dokumentoch.
 

A slovo bolo u Boha . . .

V sobotu, 11. 6. 2022, sa v Bratislave konalo celoštátne kolo recitátorskej súťaže A Slovo bolo u Boha. Farby našej školy veľmi úspešne hájila Ivana Koreňová zo IV. BA, ktorá sebe, i nám, vybojovala krásne 3. miesto. Ivane srdečne blahoželáme a ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

Čítať ďalej...

Alicante 2022

Ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť než stokrát počuť.  Odkedy sme začiatkom tohto roka dostali ponuku na zájazd do Španielska, stali sa z nás veľkí nedočkavci. Po úvodných stretnutiach, kde nám boli ukázané fotky tohto unikátneho mesta, sme už všetci iba odpočítavali dni do odletu. Náš výlet sa začal v utorok 3.mája o 4 hodine ráno, kedy sme zo školského parkoviska vyrazili smerom na letisko v Budapešti.

Čítať ďalej...

Rodičovský príspevok

      Rodičovský príspevok môžete uhrádzať na:

bankový účet č. SK63 7500 0000 0040 0809 1486

var. symbol: 20212022

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

 

Darcovský účet:

bankový účet č: SK76 7500 0000 0040 2377 8868

var. symbol: 20212022

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

Partneri