Nenápadní hrdinovia

Dňa 16. novembra 2012 sa v Bratislave konala pod záštitou dona Antona Strholca, predsedu Konfederácie politických väzňov Slovenska, študentská konferencia , ktorou vyvrcholil IV. ročník projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom.

Do tohto projektu sa zapojili svojou prácou aj naše žiačky z III.C - Zuzana Petriľáková a Katarína Gáborová. Ich práca o Jozefovi Mašlejovi, vtedy študentovi teológie odvedenom do PTP a odsúdenom za „vlastizradu“ postúpila do finále a v Bratislave pred porotou v zastúpení Anny Záborskej, Františka Mikloška a Jána Juráša prácu prezentovala Zuzana Petriľáková. Práca i vystúpenie boli ocenené veľmi vysoko a žiačky sa umiestnili v zlatom pásme, teda získali prvé miesto, k čomu im srdečne blahoželáme. Okrem vecných cien k výhram patrí, vďaka europoslancom Anne Záborskej, Petrovi Šťastnému a Miroslavovi Mikolášikovi, zájazd do Bruselu alebo Štrasburgu.

V ďalších dňoch boli žiaci s učiteľmi pri otvorení Múzea zločinov a obetí komunizmu, 17. novembra sa spolu s politickými väzňami zúčastnili pietnej spomienky pri Bráne slobody na Devíne a cestou domov sa zastavili v Leopoldove pri väzenskom cintoríne, kde si uctili väznených politických väzňov.

-bb-

var. symbol: 20162017

príspevok na výstavbu multifunkčného ihriska môžete uhrádzať na:

var. symbol: 20162017

Liturgický kalendár