Naša kaplnka

GIRL´S DAY (alebo deň žien v IT)

Raz v roku IT podniky, inštitúcie či organizácie vo vyše 166 krajinách sveta otvárajú svoje brány stredoškoláčkam, ktoré  majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do čarovného sveta IT. Tento rok sa tak udialo dňa 26. apríla 2018 a opäť boli pri tom aj niektoré dievčatá z našej školy, ktoré sa stihli rýchlo prihlásiť a neváhali prekonať vzdialenosť Prešov-Košice.
Tu sú ich  postrehy:

V rámci dňa žien v IT som sa zúčastnila programu, ktorý prebiehal na UPJŠ.
Boli pre nás pripravené prezentácie ohľadom bezpečnosti na internete, čo sa mne osobne veľmi páčilo, stretli sme sa s učiteľmi aj žiakmi rôznych ročníkov. Prostedie na škole bolo veľmi priateľské, vyskúšali sme si tiež programovať microboty. Som rada, že som sa na tejto akcii mohla zúčastniť. Je to naozaj skvelá príležitosť rozšíriť si obzory. Dúfam,že sa mi podarí ísť aj na ďalší rok.
Tereza Straková

Tohto roku som sa znovu zúčastnila Girl's Day a opäť to bol zážitok. Nerozoberali sme teoretické veci, ale hlavne tie praktické. Dievčatá z firmy Adecco nám rozprávali o rôznych typoch ľudí, ktorí sa dostali do IT vďaka škole, kontaktom alebo náhodou. Plus nám hovorili o veciach, o ktorých sa nemáme ako dozvedieť. Preto to odporúčam všetkým dievčatám, ktoré by chceli skúsiť ísť študovať informatiku, aby si spravili jasno v tom, čo vlastne chcú.
Adriana Viglašová

Ja som sa v rámci Girl’s Day  zúčastnila  prezentácie a exkurzie dispečingu vo VSE spoločnosti v Košiciach. Po nájdení budovy, ktorá mi bola stále pred očami, sa začalo to najlepšie. Prezentácia, ktorá nebola ani dlhá a ani krátka, no veľmi zaujímavá, nás oboznámila s funkciami firmy, ktoré sú spojené s IT. Po skončení sme sa presunuli na spomínaný dispečing, odkiaľ sa pracovníci starajú, aby sme mali elektrinu. Nikdy by som nepovedala, koľko ľudí a toľko strojov pracuje na tom, aby sme mali pohodlie pri televízií. Po vrátení sa z dispečingu som si povedala, že IT nie je len o tom ako som si predstavovala. Nie je to len o sedení za počítačom po celý deň v práci s minimálnym kontaktom s ľuďmi, ale je to každým dňom nové a lepšie dobrodružstvo. Môžem povedať, že na mňa táto skúsenosť zanechala veľký dojem a odniesla som si nenahraditeľné informácie, ktoré sa nedajú získať len z počutia.
Ďakujem za túto skvelú možnosť a dúfam, že na ďalší rok zažijem opäť podobnú.
Nikola Geciová

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, navštívte https://www.girlsday.sk/

var. symbol: 20172018

var. symbol: 20172018