Gymnázium sv. Moniky Prešov

Gymnázium sv. Moniky
Hlavný vchod
Naša kaplnka
Miesto, kde si môžeme doplniť našu vnútornú energiu a porozprávať sa s Bohom
Vrchol kultúrnej sezóny - ples žiakov GSM
Gymnázium sv. Moniky
Pohľad z južnej strany
Poznávací zájazd Anglicko
Pred partnerskou školou v Salisbury
Multifunkčné ihrisko
Prvé zápasy

Učíme sa španielčinu v Španielsku

V dňoch 17.11-24.11.2017 sa zúčastnilo 11 žiačok našej školy  na jazykovom kurze španielskeho jazyka v Alicante v Španielsku. Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore z Nadácie EPH.

Náš „výlet“ začal v piatok  17.11.2017. Z Prešova sme vyrazili do Krakova, odkiaľ sme odleteli letom o 11:30 do Alicante. Pristáli sme v slnečnom Španielsku a na letisku už na nás čakal usmievavý riaditeľ jazykovej školy - Escuela de Espaňol Juan Sebastián Elcano - Viktor. Vzal nás na prehliadku mesta.

Prvý večer sme už trávili s rodinami, v ktorých sme boli ubytované. Rodiny nám pripravovali raňajky a večere, no predovšetkým sme s nimi mohli precvičovať španielčinu.

Počas víkendu sme boli na Hrade sv.Barbary ( Castillo de Santa Barbara), v nedeľu sme šli na omšu a potom nás pani učiteľky prekvapili menším cyklistickým výletom s výhľadom na more. Bol to nezabudnuteľný výlet!

Pracovný týždeň sme začali o 9:00 v jazykovej škole, ktorá bola blízko našich všetkých rodín. Lekciami na sprevádzala Olaya, s ktorou bol kurz veľmi zábavný. Učili sme sa hravou formou, čo sme ocenili.

Ochutnali sme aj španielske špeciality ako tapas, paella, churros. Každý deň po škole sme zažívali tú pravú španielsku siestu – sladké ničnerobenie.

Ten čas sme trávili najviac na pláži. More, slnko, piesok, ticho čo viac? Po sieste sme mali buď organizovaný program -navštívili sme Múzeum vody,  plaza de torros (býčiu arénu) či tanečnú hodinu salsy. Večer sme mali voľno a to sme sa väčšinou prechádzali po meste, objavovali nové zákutia alebo jednoducho nakupovali (dokonca aj v Primark-u sme boli!). Veľmi sa nám páčilo miestne trhovisko tzv.Mercado Central. Morské plody, ovocie, zelenina, kvety – všetko bolo čerstvé a niektoré ryby aj živé, celé to tam jedinečne rozvoniavalo.

Španieli k nám boli veľmi milí a ústretoví, vážili si to, že sa učíme ich jazyk a našu snahu s nimi komunikovať. Rodiny nám tiež vytvárali príjemnú atmosféru a starali sa o nás vzorne! Vrátili sme sa plné zážitkov, španielskej pohody a energie, dobité slnkom.

Za túto príležitosť ísť (letecky!) do Alicante sme veľmi vďačné pani učiteľke Marcele Bafalluy Gesti a pani učiteľke Slávke Murillo za doprovod a spríjemnenie pobytu.

MUCHAS GRACIAS!

Nina Šimková a Nikola Pavlíková 3.C

Rodičovský príspevok

      Rodičovský príspevok môžete uhrádzať na:

bankový účet č. SK63 7500 0000 0040 0809 1486

var. symbol: 20172018

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

 

Darcovský účet:

bankový účet č: SK76 7500 0000 0040 2377 8868

var. symbol: 20172018

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

Partneri

 
Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner. Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Hodiny