Gymnázium sv. Moniky Prešov

Gymnázium sv. Moniky
Hlavný vchod
Naša kaplnka
Miesto, kde si môžeme doplniť našu vnútornú energiu a porozprávať sa s Bohom
Vrchol kultúrnej sezóny - ples žiakov GSM
Gymnázium sv. Moniky
Pohľad z južnej strany
Poznávací zájazd Anglicko
Pred partnerskou školou v Salisbury
Multifunkčné ihrisko
Prvé zápasy

Exkurzia Zeocem

Zeocem, a.s. Bystré je nedocenený podnik celoslovenského významu a práve tento podnik navštívili študenti tretieho a druhého ročníka.

V taký bežný deň, ako bol štvrtok 18.5.2017, sa samozrejme exkurzie nemohli zúčastniť všetci žiaci spomínaných ročníkov. Účasť bola dobrovoľná a odporúčaná perspektívnym mladým ľuďom so záujmom o technické štúdium na vysokých školách.

Bývalá cementáreň v obci Bystré, dnes už Zeocem, sa zaoberá ťažbou a spracovaním nerastného bohatstva - zeolitu. Tento, donedávna pre študentov neznámy druh horniny, im bol predstavený spolu s jej výnimočnými fyzikálno-chemickými vlastnosťami. Našu exkurziu príkladne informoval a po areáli firmy previedol projektový manažér sekcie agro Jaroslav Tall. Ten je v pokrvnom príbuzenstve s našim profesorom fyziky Slavomírom Tallom čisto náhodne. 

Skupinu asi tridsiatich študentov mala taktiež pod dozorom a popritom v pokornom úžase obdivovala výrobné procesy aj pani profesorka Ester Frohmannová. Prehliadka Zeocemu bola ukončená skutočnou čerešničkou na torte. Tou boli laboratóriá. Špičková kvalita produktov ako aj výrobné procesy sú tam neustále podrobované testom, aby bolo možné zeolit z Bystrého expedovať na niektoré z jeho mnohých využití. 

Exkurzie, ako bola tá v Zeoceme, sú jednou z výhod štúdia na Gymnáziu sv. Moniky, najmä ak sú spokojné všetky zainteresované strany. 

Martin Gromoš, III.A

Rodičovský príspevok

      Rodičovský príspevok môžete uhrádzať na:

bankový účet č. SK63 7500 0000 0040 0809 1486

var. symbol: 20172018

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

 

Darcovský účet:

bankový účet č: SK76 7500 0000 0040 2377 8868

var. symbol: 20172018

poznámka pre príjemcu: meno a priezvisko žiaka, trieda

Partneri

 
Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner. Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Liturgický kalendár

Hodiny